YMAA

Yang’s Martial Arts Association jest międzynarodową organizacją propagującą chińskie sztuki walki. Organizacja ta zajmuje się czterema tradycyjnymi stylami Kung Fu: Długa Pięść Shaolin, Południowy Biały Żuraw, Taiji Chuan klasyczny styl Yang oraz medyczny i bojowy Chi Kung.

YMAA powstała w 1986 roku w Bostonie i skupia kilkadziesiąt szkół w wielu krajach świata, praktycznie na wszystkich kontynentach (Obie Ameryki, Europa, Afryka Południowa i Azja, a nawet Nowa Zelandia i Sri Lanka). W Polsce istnieje około 6 oddziałów tej organizacji m.in. w Trójmieście,Poznaniu, Wrocławiu, Warszawie i Krakowie, gdzie znajduje się Kwatera Główna na Centralną i Wschodnią Europę.

Głównym, współcześnie żyjącym mistrzem szkoły jest dr Yang Jwing Ming pochodzący z Tajwanu, a mieszkający obecnie w Bostonie, gdzie siedzibę ma Kwatera Główna YMAA: Kwatera Główna . Mistrz Yang jest znanym i cenionym nauczycielem i autorem wielu unikalnych książek i materiałów szkoleniowych Kung Fu, tłumaczonych na wiele języków świata. Również w Polsce w Krakowie istnieje wydawnictwo tłumaczące i wydające książki mistrza w języku polskim: Wydawnictwo
Yang’s Martial Arts Association zajmuje się Kung Fu w sposób tradycyjny, koncentrując się na zachowaniu czystości i skuteczności stylu jako sztuki walki w kompletnym tego słowa znaczeniu.

Studenci YMAA osiągają bardzo dobre wyniki na arenie międzynarodowych zawodów, mistrzostw i prezentacji.